روغن کنجد ارگانیک درنیکا مانند بقیه نیست!

روغن کنجد ارگانیک  درنیکا مانند بقیه نیست.
حرارت اولین و مهمترین عامل در از بین رفتن خواص روغن در هنگام روغن کشی می باشد. در حالیکه روغن های حاصل شده از کنجد به روش پرس سرد در دمای بالای 60 یا 70 درجه پرس میشوند، در تولید روغن کنجد درنیکا با استفاده از جریان آب سرد،دما بالاتر از 25 درجه سانتیگراد نمی رود(قبل و بعد و یا در حین روغن گیری به دانه ها یا روغن گرمایی داده نمیشود.)
به همین دلیل این روغن تهیه شده، دارای طعم و بوی بسیار ملایم کنجد خام میباشد و جهت اطمینان از آن، می توان مقداری از روغن حاصله را به صورت خالص میل نمود!!! شاید بنظر عجیب بیاید ولی بدلیل کیفیت بالای روغن، خوردن خالی آن نه تنها آزار دهنده نیست بلکه بسیار مطبوع نیز می باشد.
همچنین این روغن به علت ارگانیک بودن (داراری تاییدیه از اتحادیه اروپا) هیچ ماده افزودنی، مانند نگه دارنده های شیمیایی، به آن اضافه نشده و در صورت مصرف ساده (خالی) هیچ اثری از منجمد شدن (ماسیدن) آن در دهان وجود ندارد و شما می توانید با اطمینان کامل روغن کنجد خالص استفاده نمایید.
به دلیل درجه دود زایی بالا در مقایسه با سایر روغن های مشابه ، این روغن بسیار مناسب پخت و پز و سرخ کردن میباشد که این امر به علت وجود طبیعی sesamine و  sesamol در این نوع روغن می باشد.
برخلاف سایر روغن ها که با گرما دیدن دانه های کنجد و یا روغن باعث کدر شدن آن میشود، روغن های درنیکا شفاف بوده و درجه حرارتی بالاتر از سایر روغن ها تحمل میکند و بسیار برای پخت و پز و سرخ کردن با درجه حرارت بالا (تا 180 درجه) نیزمناسب میباشد.
البته برای بهره مندی از خواص ویژه این نوع روغن مانند طعم بسیار مطبوع، ویتامین E و اسید های چرب غیر اشباع بهتر است درجه حرارت ملایمی برای سرخ کردن اتخاب شود.

 

فروشگاه طراوت آفرین

فروشگاه طراوت آفرین (باراکا اُرگانیک سابق) در اسفند ماه 1392 فعالیت پر قدرت خود را به عنوان اولین فروشگاه محصولات اُرگانیک در جنوب و غرب کشور زیر نظر انجمن اُرگانیک ایران آغاز نمود. این فروشگاه با رسالت ارائه محصولات سالم و اُرگانیک به مردم و در راستای سرلوحه ی ارزشمند " هدف ما سلامتی شماست" با تولید کنندگان (کشاورزان ، دامداران ، زنبورداران ، کارخانه ها و ...)نمونه ی کشوری  که در زمینه ی کشاورزی اُرگانیک  فعالیت میکنند ، همکاری ویژه و در جهت ارائه محصولات سالم و زیستی نموده است .

تماس با ما

info [at] taravat-afarin.com
09351234567
www.taravat-afarin.com

شبکه های اجتماعی